Blog

Awaria KNT

Zaczyna się z reguły od awarii

Efekt sytuacji awaryjnej: Klient już wie, że ma ciekawą alternatywę i rozważa zmianę infrastruktury na podzespoły producenta, którego poznał w ramach awarii. Tak oto coś, co wydawało się niekorzystne stało się wielce korzystne.

Wyciek danych? Wyciec to może kawa

Zawsze, kiedy w wiadomościach jakiś „wyciek” danych tworzy atmosferę sensacji temat bezpieczeństwa pobudza uśpione umysły do analizy własnych zabezpieczeń. Lub przynajmniej tak powinno być.

Mocna sprzedaż to wyzwanie dla serwerów i aplikacji

W ciągu kilku godzin zamówienia napłynęły tak potężną falą, że użytkownicy zaczęli widzieć komunikaty „Service unavailable”. Co gorsza, system „padał” kiedy już realizowali zakup. W trakcie płatności systemy resetowały się i zostawali z pustym koszykiem! Co gorsza – stan magazynowy po ponownym zalogowaniu wynosił ZERO!

Chmura? A co to?

Nie bój się więc. „Chmura” to wszystko, co dzieje się w sieci, w Internecie a nawet w Twojej przeglądarce. Tekst, który czytasz również został napisany w aplikacji działającej w „Chmurze” czyli gdzieś daleko stoi serwer, na którym jest to zapisane. Nawet nie wiem gdzie. Gdzieś … w chmurze…..

Komunikacja – postaw na bezpieczeństwo

Skuteczne jest nowe rozwiązanie, które wykorzystuje całkowicie nowatorską metodę szyfrowania danych. Ale nie jest to zwykłe szyfrowanie. Klucz znają tylko dwie strony komunikacji.

Zawsze zaczynaj od wizerunku

Dziś mnóstwo firm panicznie próbuje przenieść swój biznes do Internetu. Chaotycznie wrzucają posty na Facebook licząc na cud. Nie mając wiedzy ani rozeznania padają często ofiarą usługodawców, którzy tworzą im rozwiązania, dające tylko konstrukcję ale nie sprzedające. Na ich stronach, na Facebook nadal nie ma nic. Dlatego jeżeli czujesz potrzebę zmiany, zapraszam.


Obserwuj mój blog!

Możesz otrzymywać wpisy prosto na swoją skrzynkę!