Skuteczne kampanie w mediach społecznościowych

Zawsze zaczynaj od wizerunku

Witajcie w ciężkich czasach. Ta parafraza z tytułu powieści Doctorowa wydaje się wręcz złowieszcza. I choć tam akcja toczyła się na Dzikim Zachodzie o tyle również słaby szeryf zmagał się nie tyle z zagrożeniem ze strony bandziora ile ze swoim strachem przed nim.

Dziś wielu przedsiębiorców, którzy w miarę udanie prosperowali w tzw. poprzedniej epoce znalazło się w sytuacji, w której sobie nie radzą. Umówmy się to katastrofa w skali globalnej. Co robić? Jest kilka szkół….

Obserwuję takie zachowania:

  • Nic nie robić. Siedzieć, narzekać, może Państwo pomoże. Ale przede wszystkim skupiać na przerażeniu.
  • Szukać innych sposobów działania. Jednym z nich jest – moim zdaniem naturalna – droga budowania kanałów sprzedaży produktów lub usług w Internecie.

Firma KNT Technology Sp. z o.o. jest spółką młodą stworzoną przez ludzi z pasją do IT. Można przyjąć, że w jakiś sposób jesteśmy obecni na rynku od blisko 40 lat ;).

Zajmujemy się dostarczaniem rozwiązań IT, które dobieramy indywidualnie do potrzeb Klientów. Kluczową metodą pracy jest budowanie trwałych relacji z Klientami.

Od pewnego czasu odczuwałam potrzebę zmiany. Szczególnie, że to co nas teraz otacza i dotyka to jest będzie tak zwana normalność!

W tym celu nawiązała współpracę ze światowej sławy fotografem – specjalistą od budowania wizerunku.

Oto co otrzymałam w efekcie naszej współpracy:

  • Kilka sesji fotograficznych. Fotograf wydobył ze mnie to, co najlepsze. Pokazał mnie tak, jak chciałabym aby postrzegali mnie Klienci i w sumie całe moje otoczenie.
  • Stałam się magnesem, który przyciąga ludzi. Codziennie odbieram telefony z gratulacjami, podziwem i pytaniami jak to zrobiłam.
  • Fotograf stworzył dla mnie zupełnie nową stronę, łącząc moje zdjęcia, mój przekaz i moją ofertę. W syntetyczny sposób.
  • Wykonał dla mnie skuteczną kampanię na Facebook nastawioną na pozyskiwanie kontaktów. Zobaczyłam dopiero jakimi narzędziami dysponuje ta platforma, która tak naprawdę jest potężną maszyną marketingową.
  • Zobaczyłam, że to wszystko sprawnie działa.

Ten projekt – mój projekt – przerodził się w stałą wspólpracę. Za moment realizujemy kolejne sesje, które wykorzystamy do budowania kolejnych kampanii do moich klientów.

Czego się dowiedziałam? Że wizerunek w Internecie to dziś absolutna podstawa. Świetny portret jest wartością samą w sobie. I dlatego kierowałam się przede wszystkim stylem, jaki ten fachowiec uprawia. Moja twarz nieustannie pracuje!

Dziś mnóstwo firm panicznie próbuje przenieść swój biznes do Internetu. Chaotycznie wrzucają posty na Facebook licząc na cud. Nie mając wiedzy ani rozeznania padają często ofiarą usługodawców, którzy tworzą im rozwiązania, dające tylko konstrukcję ale nie sprzedające. Na ich stronach, na Facebook nadal nie ma nic. Dlatego jeżeli czujesz potrzebę zmiany, zapraszam.

Pomyśl: czy kiedy to co masz nie działa szukasz zmiany czy intensyfikujesz działania, które nie dają efektów?

Katarzyna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s